Następca Calibry?

o1

W sieci pojawiły się zdjęcia samochodu, który mianowany został na następcę kultowej Calibry. Ile w tym prawdy? I Czy samochód ma szansę trafić na drogi?

o3

Pamiętacie Calibrę? To najpopularniejsze jak dotąd coupe Opla do dziś ma rzeszę fanów na całym świecie. Nierzadko można je także spotkać na ulicach mimo, że jej produkcja zakończyła się 15 lat temu. W Polsce samochód jednak nie ma najlepszej opinii, głównie przez liczne egzemplarze tuningowane w nienajlepszy sposób.

W sieci pojawiła się właśnie projekcja modelu o nazwie Enigma, którego autorem jest David Cardoso. Czy samochód ten mógłby wskrzesić ducha Calibry? Wydaje nam się, że tak. Czy ma szansę pojawić się na ulicach? To już inna historia. Na pewno nie w najbliższej przyszłości. Przeżywający problemy finansowe Opel zajęty jest raczej własną restrukturyzacją i zamykaniem zakładów, niż pracami nad nowym, sportowym modelem.

Opel Enigma to cztero-miejscowe sportowe coupe oparte na bazie Chevroleta Camaro. Model ten równie dobrze mógłby być Insignią coupe, my jednak bardziej cieszyłybyśmy się, gdyby zyskał nazwę Calibra.

o2