Najpopularniejsze modele na świecie

0

Zastanawiałyście się kiedyś, które samochody są najpopularniejsze na świecie? Jeżeli nie, możecie to sprawdzić u nas!

Rankingi popularności samochodów z jednej strony pokazują nam, które modele cieszą się rzeczywistym zainteresowaniem odbiorców, a które nie. Z drugiej jednak strony, wszelkie tego typu statystyki najczęściej zawierają w sobie pewnego rodzaju uogólnienie.

Jaki to model?

Uogólnienie to bierze się stąd, że różni producenci różnie traktują nomenklaturę swoich modeli. U części producentów mamy do czynienia z sytuacją, gdy te same samochody nazywane są różnie na różnych rynkach. Inni producenci z kolei nazywają tak samo samochody, które plasują się w różnych segmentach i odwrotnie. Wszystko to sprawia, że do tego typu rankingów należy podchodzić z pewnych dystansem.

Według rankingu bestsellingcarsblog.com zdecydowanie najpopularniejszym modelem na świecie jest Toyota Corolla, która głównie oferowana jest jako hatchback i sedan. Do tego modelu zaliczane są różne oferowane obecnie generacji Corolli, a także auta sprzedawane pod nazwą Matrix, Auris oraz Blade. Na drugim miejscu znalazł się Ford Focus, który nieznacznie wyprzedził Volkswagena Golfa. I tu również musimy nadmienić, że w skład Golfa wchodzą oferowane obecnie Golf IV, V i VI generacji a także Golf Plus.

Top 5 najlepiej sprzedających się modeli na świecie uzupełnia kolejny przedstawiciel VW – Polo, a także Ford Fiesta. Czołową dziesiątkę uzupełniają Hyundai Elantra, Wuling Sunshine, Chevrolet Cruze, Ford F-Series i VW Jetta.

Pierwsza dziesiątka rankingu:

1. Toyota Corolla – 1 141 709 szt
2. Ford Focus – 882 551 szt
3. Volkswagen Golf – 864 452 szt
4. Volkswagen Polo – 788 789 szt
5. Ford Fiesta – 767 465 szt
6. Hyundai Elantra – 751 967 szt
7. Wuling Sunshine – 731 689 szt
8. Chevrolet Cruze – 704 691 szt
9. Ford F-Series – 698 319 szt
10. Volkswagen Jetta – 695 159 szt