Najlepsza temperatura w samochodzie?

0

Przesilenie wiosenne nie wpływa pozytywnie na naszą formę psychofizyczną. Zadbać o odpowiednią temperaturę w środku pojazdu, by móc w pełni skupić się na bezpiecznej jeździe.

odpowiednia-temperatura-w-aucie

W samochodzie nie może być ani za zimno, ani za ciepło. Zbyt niska temperatura spowoduje, że będziemy podróżować w ubraniu, w którym wsiadłyśmy do samochodu. W zimie zazwyczaj oznacza to co najmniej kilka warstw, ale i wczesną wiosną może oznaczać poważne krępowanie ruchów i uniemożliwienie swobodnego manewrowania kierownicą.

Zbyt wysoka temperatura z kolei wpływa na obniżenie poziomu koncentracji. Pogarsza się także sprawność motoryczna i psychiczna. Dodatkowo, gdy w samochodzie nie mamy prawidłowo działającej wentylacji, wszystko może powodować niedotlenienie organizmu.

Optymalną temperaturą panującą w środku samochodu jest temperatura rzędu 20-22 stopni. To temperatura, która zapewnia niezbędny komfort jazdy i nie powoduje szybszego zmęczenia. Jeżdżąc w takiej temperaturze nie musimy być grubo ubrane, a jednocześnie nie ma ryzyka, że zmarzną nam na przykład palce.