Najładniejsza ikona od MG

Prototyp kompaktowego crossovera marki MG został najlepszym prototypem targów w Pekinie pokonując najnowsze modele studyjne Lamborghini i Mercedesa.

Icon jest prototypem sportowego crossovera, którego można porównać do Nissana Juke’a czy MINI Countrymana. Zdaniem jury oceniającego urodę prototypów prezentowanych w Pekinie okazał się ładniejszy od najnowszych modeli studyjnych Mercedesa czy Lamborghini. Icon otrzymał bowiem w tym roku tytuł „Best concept”.

Na czele nowego, globalnego zespołu stylistów MG odpowiedzialnego za wygląd auta stoi Anthony Williams-Kenny, który po ogłoszeniu werdyktu powiedział: – Prototypowy Icon prezentuje naszą wizję współczesnego MG, a bryła małego SUV-a pozwoliła zademonstrować idealne połączenie nowoczesnego wzornictwa z uszanowaniem bogatego dziedzictwa marki.

Producent nie zdradza na razie żadnych szczegółów technicznych. Wiadomo tylko, że do napędu prototypu służy 140-konny silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Nie wiadomo też, czy samochód trafi do produkcji seryjnej.