Najczęściej łamane przepisy

astra1

Co tu dużo mówić – czasem po prostu ciężko jest jechać zgodnie z przepisami. Z różnych względów. Jakie przepisy najczęściej łamiemy?

astra1 

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości – to chyba najczęstsze wykroczenie popełniane przez kierowców. Powód? Oczywiście pośpiech i roztargnienie. Musimy jednak uważać, bowiem niedługo na drogach pojawi się 300 nowych fotoradarów. Do tego liczne patrole policyjne, a także wideorejstratory. Ciężkie jest życie kierowcy!

Równie często co do ograniczeń prędkości nie stosujemy się do znaków i sygnałów. Nie zapinamy też niestety pasów bezpieczeństwa. Swoją drogą, ciekawe jak często policjanci obserwują nerwowe zapinanie pasów na ich widok?

W jaki sposób jeszcze łamiemy przepisy? Jeździmy bez dokumentów (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, dowód zawarcia polisy OC), rozmawiamy w czasie jazdy przez telefon, wyprzedzamy w miejscach, gdzie nie powinniśmy, no i jeździmy bez świateł.

Co ciekawe jednak, zwykle, kiedy opuszczamy granice naszego kraju, zaczynamy przestrzegać przepisów. Dlaczego? Zwykle w obawie przed otrzymaniem mandatu. O wiele wyższego, dodajmy, niż w Polsce.