Na Wielkanoc? Carpooling!

carpooling

Wielkanoc to czas wyjazdów. Wspólny przejazd pozwoli nie tylko zaoszczędzić, ale też zapewni miłe towarzystwo w podróży.

Jedni potrzebują transportu, by wrócić do bliskich do domu, inni odwrotnie: jadą do swoich rodzin w Polskę. Oszczędnym i wygodnym sposobem dotarcia na miejsce jest umówienie się na wspólny przejazd. Użytkownicy serwisu carpooling.pl mogą skorzystać z udoskonalonego systemu rezerwacji miejsc i ocen. Dzięki niemu na Wielkanoc każdy zapewni sobie wygodne miejsce w samochodzie i bezpiecznie dotrze do celu.

Wiesz, kto wsiada do Twojego auta

Kierowca, wstawiając ofertę transportu do serwisu carpooling.pl, może aktywować system rezerwacji miejsc. Gdy pasażer wyszuka taki przejazd, jednym kliknięciem wysyła zapytanie o wolne miejsce w samochodzie. Zanim oferujący potwierdzi rezerwację, ma możliwość przejrzenia ocen, jakie dany użytkownik zdobył od innych osób, i zdecydowania, czy chce go zabrać do swojego auta. System rezerwacji i ocen dostępny jest wyłącznie dla użytkowników zarejestrowanych, co zmniejsza ryzyko nadużyć i poczucie anonimowości. Obie strony mają większą pewność, z kim podróżują. Teraz każdy, kto posiada konto w serwisie, może przejrzeć profile innych użytkowników i sprawdzić, jaką cieszą się opinią. Im więcej pozytywnych komentarzy zebrała dana osoba, tym jest ona bardziej godna zaufania. Dzięki temu carpooling staje się jeszcze bardziej bezpieczny.

carpooling profil

Rezerwuj – nawet w ostatniej chwili

Zaletą dla zapracowanych i roztargnionych jest możliwość rezerwacji miejsc. Pasażer, po wyszukaniu interesującego go przejazdu i przejrzeniu profilu kierowcy, wysyła zapytanie o wolne miejsce w samochodzie. Kierowca natychmiast otrzymuje powiadomienie SMS i e-mail. Jeśli odpowie na nie twierdząco, pasażer otrzymuje „bilet” ze wszystkimi danymi dotyczącymi przejazdu. Wiążąca rezerwacja miejsc obowiązuje obie strony: kto odwoła wyjazd w ostatniej chwili lub nie pojawi się w umówionym miejscu, ryzykuje negatywną ocenę. Dużym plusem systemu jest możliwość zarezerwowania przejazdu nawet w ostatniej chwili. Nie trzeba obawiać się kolejek do kasy czy braku biletów.

Przed Wielkanocą na portalu carpooling.pl pojawia się coraz więcej ofert przejazdów po całej Polsce oraz za granicę. Umówiony przejazd to nie tylko ciekawa alternatywa dla podróży tradycyjnymi środkami transportu, ale i bezpieczny sposób na pewny dojazd do celu.

carpooling oceny