Na wakacje i na tor

0

Duży bagażnik i sporo miejsca we wnętrzu, ale też niesamowite osiągi i rasowy wygląd. Audi RS4 Avant.

a3

Audi RS4 Avant to jeden z niewielu samochodów, który równie dobrze spisze się podczas rodzinnej wyprawy nad jezioro, jak i podczas dnia otwartego na torze wyścigowym. Każdy samochód niemieckiego producenta spod znaku RS ma rzucać wyglądem na kolana. Nie inaczej jest w przypadku RS4 Avant. W porównaniu do zwykłego A4 Avant nadwozie zostało obniżone o 20 mm. Założono także nowe 19-calowe, 10-ramienne obręcze aluminiowe, z oponami w rozmiarze 265/35. Opcjonalnie Audi oferuje takż 20-calowe obręcze z oponami o rozmiarze 265/30.

Który tryb wybierasz?

W RS4 Avant standardowo znajduje się system drive selekt, który pozwala kierowcy na wybór jednego z trzech trybów: comfort, automatic i dynamic. Różnią się one charakterystyką pracy układu kierowniczego, siedmiobiegowej skrzyni S tronic oraz przepustnicy. System ten umożliwia także zmianę brzmienia układu wydechowego.

Patrząc z boku uwagę zwracają masywne nadproża oraz poszerzone nadkola, a także obudowy lusterek zewnętrznych oraz listwy dekoracyjne, które wykonane zostały w kolorze matowego aluminium. Z przodu z kolei rama w odcieniu matowego aluminium okala charakterystyczną osłonę chłodnicy singleframe. Z tyłu zaś dominują charakterystyczny zderzak i owalne końcówki rur podwójnego układu wydechowego, zintegrowane z uniesionym dyfuzorem.

Duży bagażnik i świetne osiągi

Jeśli chodzi o osiągi, w RS4 Avant zapewnia je silnik V8 o pojemności 4.2 litra i mocy 450 KM, a także stały napęd na cztery koła quattro i siedmiobiegowa skrzynia biegów S tronic. Dzięki temu RS4 Avant pierwsze 100 km/h osiągnie w 4,7 sek i rozpędzi się do 250 km/h, a opcjonalnie nawet do 280 km/h.

Nadwozie Audi RS 4 jest o 20 mm dłuższe oraz o 24 mm szersze w porównaniu z Audi A4 Avant, ale o 20 mm niższe. Paleta kolorów oferuje osiem odcieni – po jednym lakierze standardowym oraz metalicznym, cztery odcienie perłowe oraz specjalne odcienie kryształowe: srebrny Prisma oraz czarny Panther.

W bagażniku wielkości 1.430 litrów można zamontować dostępny jako opcja system szyn wraz z zestawem mocującym oraz otwieraną elektrycznie tylną klapę.

Sprzedaż Audi RS 4 rozpocznie się jesienią tego roku.

a2

a4

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułParkujemy tyłem!
Następny artykułSpóźniona walentynka