Parkujemy tyłem!

k1

Parkowanie tyłem ma wiele zalet, choć początkowo może się wydawać, że nie jest ono zbyt proste. Gdy opanujemy ten manewr, na parkingu będziemy czuły się o wiele pewniej.

k1

Parkowanie tyłem to manewr, który wymaga najmniej miejsca, a dodatkowo ma wiele zalet, z których największą jest chyba to, że prościej jest z miejsca parkingowego wyjechać. Często też, na samym parkingu lub w innych miejscach, znajdujemy się w sytuacji, gdzie musimy zaparkować tyłem, bo tego wymaga sytuacja w której się znalazłyśmy. O czym więc pamiętać?

Wyobraź sobie

W pierwszej kolejności możemy spróbować sobie cały manewr przeprowadzić w głowie. Wyobraź sobie, co będziesz za chwilę robić. Pamiętaj, że szczególnie ważne jest, by monitorować boki samochodu, tzn. kontrolować odległości od innych samochodów w lusterkach.

Równie ważne jest lusterko wsteczne. Jeżeli masz problem z oceną odległości patrząc w lusterko wsteczne możesz obrócić się, przekręcić głowę w prawo i spojrzeć przez tylną szybę.

Dobre parkowanie tyłem zależy od doświadczenia. Jeżeli będziesz dużo ćwiczyć, parkowanie tyłem nie będzie stanowiło żadnego problemu. Nie przepuszczaj żadnej okazji!