MINI znakuje górskie trasy

3

Już po raz piąty MINI prezentuje snowboardowe zawody Burton European Open. Obok spektakularnych trików w próbach na stokach i w rynnach, MINI powołało w ostatnich latach nową dyscyplinę: nadzwyczajne instalacje artystyczne na zmrożonych szczytach.

1W zeszłym roku na Crap Sogn Gion w Laax królował MINI Paceman Snow Beast przygotowany przez ilustratora Andreasa Preisa, w tym roku ok. 300 snowboardzistów, którzy przybyli do szwajcarskiego kurortu, będzie mieć do czynienia z „Lasem znaków”. MINI wraz z kanadyjskim ilustratorem i grafikiem animacyjnym Geoffem McFetrigem odkryli na nowo oznakowanie tras narciarskich, zamiast zwyczajowych stawiając znaki ilustrowane tak, jak postrzega świat śnieżnych sportów freerider. Efekt to artystyczne grafiki wielkości znaków drogowych, które bawią się z percepcją obserwatora.

Kreskówki Kanadyjczyka znane są ze swej prostoty, często wytyczają ścieżkę łączącą świat figuratywny z abstrakcyjnym i intuicyjnie opowiadają całe historie wykorzystując silne komunikatywnie wyobrażenia.

MINI w górach jako instalacja będzie do obejrzenia w czasie trwania pucharu Burton European Open od 29.01 do 01.02.2015 na stokach wokół lodowca Crap Sogn Gion. MINI jest oficjalnym partnerem tego pucharu snowboardowego od 2011 r. W tym roku Burton Global Series rozgrywany będzie w czterech krajach na trzech kontynentach – poza European Open w Laax, odbędą się także zawody Burton US Open, Burton High Fives w Nowej Zelandii, Burton Rail Days w Japonii, a oprócz nich wiele różnych Burton Mountains Festivals.

2

Źródło: BMW