Mini Paceman oficjalnie

Mini oficjalnie zaprezentowało kolejną odmianę w gamie kultowego auta – tym razem to trzydrzwiowy crossover o nazwie Paceman.

mini-paceman2

Mini Paceman bazuje oczywiście na koncepcie Paceman zaprezentowanym w 2011 roku w Detroit i jest kolejną już wariacją Mini. Gdyby ktoś zaczął gubić się w kolejnych odmianach nadwoziowych Mini, podpowiadamy, że Paceman to 3-drzwiowa wersja modelu Countryman o usportowionej linii nadwozia.

Mimo, że Paceman powstał na płycie podłogowej Contrymana, jest od niego krótszy, choć nieznacznie, bo o 24 mm. Linia dachu poprowadzona została z kolei o 31 mm niżej. Ponadto obniżono zawieszenie – o 10 mm.

mini-paceman3

We wnętrzu niespodzianka – 4 indywidualne fotele i bagażnik o pojemności 330 l. W porównaniu do Countrymana – o 20 litrów mniej.

W ofercie Pacemana mają się znaleźć cztery jednostki napędowe – dwa diesle (Cooper D Paceman, Cooper SD Paceman) i dwa benzynowe (Cooper Paceman, Cooper S Paceman). Ostatni z nich, najmocniejszy, generuje 184 KM.

Jeśli chodzi o skrzynie biegów, dostępne będą 6-stopniowe manuale oraz automaty. Napędu na cztery koła zabraknie tylko w podstawowej odmianie Cooper Paceman. W salonach w Wielkiej Brytanii auto pojawi się 15 marca. Ceny startują od 18.970 funtów, czyli niecałych 100.000 zł.

mini-paceman4

mini-paceman5

mini-paceman5b

mini-paceman7