Opel Mokka oficjalnie

0

Kilka dni temu pisałyśmy o nowym modelu jaki chce wprowadzić Opel. Wiemy już jak wygląda i kiedy pojawi się w sprzedaży.

b2

Opel dość szybko zdecydował się na ujawnienie zdjęć swojego najnowszego dziecka, bo aż na 2 miesiące przed oficjalną premierą, którą zaplanowano na Salon w Genewie. Ma to jednak związek z inną premierą – modelu Buick Encore, który został odsłonięty w Detroit za oceanem. Bruick to amerykański odpowiednik Mokki – niewielki crossover, który o swoją pozycję walczyć będzie na rynku amerykańskim.

Ten sam samochód?

Oba pojazdy powstały na tej samej płycie podłogowej. Płycie, którą wykorzystuje już najnowszy Chevrolet Aveo/Sonic. Płyta ta będzie także bazą dla najnowszej generacji Opla Corsy. Encore i Mokka różni się od siebie właściwie tylko przednią częścią nadwozia, gdzie zastosowano odpowiedni dla danej marki grill, a także reflektory. Poza tym pojazdy te są praktycznie identyczne.

O ich kompaktowości świadczą niewielkie rozmiary – 4,2 m długości i 1,7 m szerokości. Standardowo dostępne będą z napędem na przednią oś, jednak jako opcja występować ma także wersja z napędem 4×4. We wnętrzu zastosowano materiały i elementy znane z innych modeli Opla – mamy więc znane już zegary, kierownicę, a także deskę rozdzielczą.

Jak Mokka poradzi sobie w konfrontacji z Nissanem Juke, Mitsubishi ASX czy Audi Q3? Na odpowiedź musimy poczekać jeszcze co najmniej rok, gdyż Mokka pojawi się w europejskich salonach dopiero pod koniec tego roku.

o2

o3

b1