Mini JCW z ekstra pazurem

new-mini-john-cooper-works-gp8

Jeżeli przyszło wam do głowy, że Mini JCW ma za mało pieprzu to producent pochwalił się radykalną wersją modelu z magiczną adnotacją „GP”.

new-mini-john-cooper-works-gp2

Mini w wersji John Cooper Works to fabryka adrenaliny na kółkach. Jeżeli jednak to za mało to dodatek w postaci pakietu „GP” może być rozwiązaniem.

Nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji silnika, ale podobno z turbodoładowanego silnika 1.6 inżynierom udało się wycisnąć prawie 230KM („zwykła” wersja ma ich 211). Zabraknie za to tylnej kanapy. Auto zostało też wyposażone w zawieszenie torowe i piekielnie mocne hamulce, które pozwolą poskromić malucha podczas wykorzystywania wszystkich koni mechanicznych ukrytych pod maską.

Na zewnątrz „nową” wersję wyróżni pakiet aerodynamiczny: przeprojektowany przedni zderzak tylny zderzak z dyfuzorem i nowe progi. Unikalny lakier Thunder Grey i charakterystyczne, czteroramienne obręcze kół sprawią, że nie sposób będzie go pomylić z innymi mocniejszymi wersjami. Powstanie jedynie 2000 egzemplarzy limitowanej wersji auta więc każdy chętny powinien się pospieszyć. Cena nie została ujawniona.

new-mini-john-cooper-works-gp1

new-mini-john-cooper-works-gp3new-mini-john-cooper-works-gp4

new-mini-john-cooper-works-gp5

new-mini-john-cooper-works-gp6

new-mini-john-cooper-works-gp7

new-mini-john-cooper-works-gp8

new-mini-john-cooper-works-gp9

new-mini-john-cooper-works-gp10