Micra od Nismo

Swego czasu głośno było o niewielkich roadsterach Grupy Volkswagena. Niestety, raczej nie wejdą do produkcji tak szybko, jak tego oczekiwaliśmy. 

Roadstery znane już pod nazwami Volkswagen BlueSport, Audi R4 oraz Porsche 550 mia miały dzielić wspólną płytę podłogową, a także wiele innych podzespołów. – Niestety musimy jeszcze poczekać – stwierdził Matthias Muller, szef Porsche. Pomysł niewielkiego roadstera Porsche będzie miał sens dopiero za kilka lat. Muller dodał także, że Porsche skupia się teraz na modelu Cajun, który trafi do salonów w przyszłym roku i będzie bardzo ważny dla niemieckiej marki.

BlueSport musi poczekać

Wszystko wskazuje więc na to, że długo oczekiwane małe roadstery z grupy VW trafią do zamrażarki i tam będą czekać na lepsze czasy. Główną częścią tego projektu jest Volkswagen BlueSport, który został zaprezentowany 3 lata temu na targach w Detroit.

Volkswagen ma teraz jednak inne plany. Jego głównym celem będzie zwiększenie sprzedaży na rynku amerykańskim do 800.000 samochodów rocznie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w zeszłym roku Volkswagen sprzedał za oceanem…324 tysiące pojazdów. Plany są ambitne, ale jak twierdzi Volkswagen, realne. Niestety będzie to wymagało skupienia się na podstawowej gamie modeli, takich jak Golf, Jetta i Passat. Oznacza to, że dla niszowych projektów, takich jak BlueSport, zabraknie miejsca.

r2

r3

r4