Mercedes inspirowany streetfighterem

Pasja jeżdżenia, wysokie osiągi oraz ekskluzywność stały się podstawą do rozpoczęcia współpracy Mercedesa i Ducati rok temu. Z okazji rocznicy podczas targów Bologna Motor Show Mercedes zaprezentował model SLK 55 AMG inspirowany motocyklem Ducati Streetfighter 848.

fot: Mercedes, źródło: mototarget.pl

W edycji specjalnej od razu rzuca się w oczy jaskrawy kolor nadwozia „streetfighter yellow”, już z daleka przyciągający wszystkie spojrzenia. Czarna tapicerka wewnątrz kontrastuje z żółtymi przeszyciami i podświetlanymi na żółto nakładkami progowymi AMG. Obok dedykowanych barw nadwozia i skóry oferta obejmuje także elementy stylistyczne oraz mechaniczne. Wszystkie wykonywane są zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta.

Lakier to nie wszystko

Podobieństwo SLK 55 AMG i Ducati Streetfighter 848 nie kończy się na kolorze lakieru. Oba modele to jeżdżące ucieleśnienie intensywnych emocji i wyrazistego charakteru. Nowy, wolnossący silnik V8 o pojemności 5,5 litra o mocy 422 KM gwarantuje SLK 55 AMG doskonałe osiągi przy niskim zużyciu paliwa – zaledwie 8,4 l/100 km w cyklu mieszanym. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4,6 s, a wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg na 250 km/h i pewnie popędziłaby jeszcze dalej, gdyby nie elektroniczne ograniczenie prędkości.

Z kolei w Ducati Streetfighter 848 pracuje zmodyfikowany silnik 848 Testastretta 11° o mocy 132 KM i maksymalnym momencie obrotowym 93,5 Nm. Motocykl wyposażono także w przeprojektowaną ramę oraz specjalnie zestrojony układ kontroli trakcji (DTC).

Współpraca marek wystartowała w listopadzie 2010 roku podczas salonu samochodowego w Los Angeles. Pierwszymi owocami wspólnych działań były modele CLS 63 AMG oraz Ducati Diavel AMG Special Edition.

Źródło: Mercedes, Mototarget.pl

fot: Mercedes, źródło: mototarget.pl

fot: Mercedes, źródło: mototarget.pl

fot: Mercedes, źródło: mototarget.pl