Nissan wspiera Mistrzów Świata F1

nissan-red-bull-racing

W ramach współpracy z zespołem Red Bull Racing, czyli aktualnym Mistrzem Świata F1, Nissan będzie odpowiedzialny za logistykę i dostawy aut dla zespołu w tym sezonie.

nissan-red-bull-racing

Red Bull Racing będzie korzystał z pojazdów dostawczych Nissana przez cały sezon 2012, w którym broni tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców i zespołów.

Nissan dostarczy zespołowi ponad 30 pojazdów oraz zagwarantuje ich obsługę. Samochody stacjonujące w brytyjskiej centrali zespołu będą wykorzystywane przy okazji wszystkich imprez na terenie Europy. Ponadto Nissan będzie dostarczał lekkie pojazdy dostawcze oraz zapewni ich obsługę w trakcie wyścigów rozgrywanych na innych kontynentach.

– W tak intensywnej i trudnej rywalizacji, jak Formuła 1 potrzebujemy niezawodnych partnerów, którzy zapewnią nam kompleksową obsługę pod względem transportu na całym świecie – powiedział Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing. – Z uwagi na trwającą już od dłuższego czasu współpracę z Infiniti zdecydowaliśmy się zwrócić o pomoc do Nissana i skorzystać z jego oferty lekkich pojazdów dostawczych. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować także w tej dziedzinie.

– Jesteśmy zadowoleni z zacieśniania więzi z Red Bull Racing – dodał Hideto Murakami, wiceprezes Nissana odpowiedzialny za globalny dział lekkich pojazdów dostawczych. – To dynamiczni zwycięzcy w dziedzinie, w której panuje zacięta konkurencja… zupełnie jak NV200. W Europie sezon F1 dobiegł końca, a my jesteśmy gotowi do zapewnienia obsługi zespołu w trakcie wyścigów na innych kontynentach. Cieszy nas bardzo wysoka pozycja Red Bull Racing w Mistrzostwach Świata Formuły 1.