Mazda i design spotykają się w Łodzi

Nagrodzone prace w trzeciej edycji konkursu Mazda Design – „Stwórz To Od Nowa” znalazły się na wystawie festiwalu Łódź Design.

Ekspozycja obejmuje projekty nagrodzone Grand Prix: Sanki autorstwa Jana Godlewskiego i Splash parking Agnieszki Wyrwas oraz wyróżnienia: miejsce parkingowe dla Mazdy CX-5 zaprojektowane przez Marcina Piłkę, oraz Latawiec TEKO Patryka Kocy. Dodatkowo element przestrzenny – przed budynkiem Centrum Festiwalowego przy ul. Targowej 35 w Łodzi powstał Splash parking w rzeczywistych rozmiarach, komponując się idealnie z Mazdą CX-5.

Splash parking to miejsce parkingowe-instalacja, której podstawowym założeniem jest uzyskanie efektu zamrożenia samochodu w ruchu, podobnie jak ma to miejsce na fotografiach rejestrujących widowiskowy „water splash” w trakcie rajdów samochodowych. Mimo wyłączonego silnika zaparkowany samochód w pierwszej chwili sprawia wrażenie jakby obok nas przejeżdżał, co znacząco działa na wyobraźnię przechodniów i dodatkowo podkreśla w zdecydowany sposób dynamiczną sylwetkę Mazdy CX-5– wyjaśnia Agnieszka Wyrwas.

mazda-lodz-design9

mazda-lodz-design7

mazda-lodz-design4

Oprócz tego Mazda CX-5 to oficjalny samochód Festiwalu. Na ulicach Łodzi można zobaczyć CX-5, które wspierają logistycznie organizatorów i zapraszają na tegoroczną edycję.

Łódź Design Festival to wydarzenie, które od 2007r. tworzy platformę wymiany myśli i doświadczeń dla środowisk twórczych identyfikujących się z designem oraz dla biznesu. Dzięki staraniom organizatora imprezy – Łódź Art Center – oraz dzięki wsparciu licznych partnerów, festiwal w ciągu kilku lat przeistoczył się z lokalnej, składającej się z paru wystaw imprezy, i urósł do rangi największego w Polsce wydarzenia w całości poświęconego projektowaniu. Prezentuje on design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę.

Tegoroczny Łódź Design Festival trwa do 28 października. Hasłem przewodnim wydarzenia jest Świadomość. Więcej informacji na www.lodzdesign.com