Jazda dzienna ze światłami LED

LED DayLightGuide Philips to nowa alternatywa dla korzystania z tradycyjnych świateł mijania podczas jazdy w ciągu dnia. Polskie prawo dopuszcza używanie świateł do jazdy dziennej (DRL) zamiast świateł mijania od świtu do zmierzchu, w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

Zobaczysz lepiej

Zastosowane w DayLightGuide diody LED o wysokiej mocy dają silne, białe światło, z łatwością zauważalne przez innych kierowców oraz pieszych. Zamiast rzędu pojedynczych diod, w DayLightGuide zastosowano dwie linie intensywnego, białego światła o lekko niebieskawym zabarwieniu. W efekcie powstaje efekt wizualny rozpraszania światła z jednolitego źródła.

W nowym systemie na źródło światła składają się linie świetlne, które zapewniają najszerszy kąt strumienia światła spośród dostępnych na rynku świateł do jazdy dziennej – tłumaczy Tarek Hamed, specjalista ds. oświetlenia samochodowego Philips. System DayLightGuide nie tylko doskonale wkomponowuje się zatem w aktualne trendy stylizacji motoryzacyjnej, ale zapewnia też szeroki kąt widoczności, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy.

Zoszczędzisz

Kolejną zaletą świateł do jazdy dziennej jest ich energooszczędność. Zużywają zaledwie 10 proc. energii wymaganej przez standardowe światła mijania. Ma to duży wpływ na ich wydajność oraz zmniejszenie zużycia paliwa, ponieważ jeden moduł pobiera 6,8W energii, czyli cały zestaw niecałe 14W.

Lampy osadzono w wysokiej jakości aluminiowych oprawach, które są odporne na pył, piasek i sól. Z kolei ich wodoodporne właściwości obejmują nie tylko sam zespół lamp, ale też wszystkie złącza. Światła DayLightGuide mają funkcję ściemniania – można je przyciemnić przy włączeniu świateł mijania w nocy.

Dla każdego

Są one również kompatybilne z elektrycznymi i hybrydowymi systemami zasilania samochodów, a także z systemem automatycznego włączania i wyłączania (system Start & stop). Wyprodukowano je zgodnie ze standardami odnoszącymi się do oryginalnego wyposażenia fabrycznego. Dlatego pozostają w pełni zgodne z wymogami rozporządzenia ECE R87.

Nowe światła do jazdy dziennej to także łatwość montażu. System Smart Clip On pozwala na samodzielne zamontowanie zestawu, bez konieczności wizyty w warsztacie. Światła nie wymagają dodatkowego miejsca na uchwyty. W zestawie znajduje się instrukcja montażu, ale na opakowaniu znajdziemy też kod QR prowadzący do strony internetowej z dodatkowymi wskazówkami.