Mario wozi się Mercedesem

Znacie Mario, który wystąpił w ponad 200 grach wideo i zdobył sympatię graczy z całego świata? Po 33 latach od wydania pierwszej gry z jego udziałem, czyli słynnego Donkey Kong, wirtualny hydraulik powraca w nowej odsłonie gry Mario Kart na konsole Nintendo, zasiadając za kierownicą modeli Mercedesa.

Popularna gra wyścigowa po raz pierwszy wzbogaci się o „prawdziwe” samochody. W najnowszej części gracze będą mieli do dyspozycji trzy motoryzacyjne ikony Mercedes-Benz.

Pierwszym z aut jest legendarny bolid W 25 z 1934 roku, zasilany 3,4-litrowym silnikiem R8 o mocy około 350 KM. Kolejny model to 300 SL Roadster (W 198) – następca kultowego Gullwinga, produkowany w latach 1957-1963. 3-litrowy silnik zapewniał mu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 10 sekund i pozwalał osiągnąć imponującą wówczas prędkość maksymalną 250 km/h. Ostatni z Mercedesów w grze – model GLA – jest zarazem najnowszym SUV-em spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Samochody będzie można bezpłatnie ściągać od 27 sierpnia br. – właśnie tego dnia mijają 22 lata od premiery pierwszej części gry, Super Mario Kart z 1992 roku.

Od 1992 roku na całym świecie sprzedano ponad 100 mln kolejnych części serii Mario Kart. Tradycyjnie, w najnowszej części gry postaci ze świata Mario ścigają się ze sobą, a po drodze zbierają różne „power-upy”. Nowością są wyścigi antygrawitacyjne, w czasie których samochody mogą poruszać się po ścianach, a nawet po suficie. Gracze Mario Kart 8 mają do wyboru 32 tory, w tym 16 nowych. W trybie offline mogą rywalizować 4 osoby, a w zabawie online może brać udział do 12 uczestników z całego świata.

Źródło: Mercedes-Benz