Macan znaczy tygrys

Nowy SUV Porsche będzie nosił nazwę Macan. Słowo to w języku indonezyjskim oznacza tygrysa. Samochód mają cechować jego gibkość, moc, dynamika i wywoływać niepohamowaną fascynację.

Jak powiedział Bernhard Maier, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Porsche: – Macan łączy wszystkie cechy auta sportowego z możliwościami, jakie daje SUV i jest prawdziwym Porsche. Macan stanowi kluczowy element Strategii 2018, zgodnie z którą producent chce rozszerzać swoje portfolio.

Bardziej opływowo

Macan ma powtórzyć sukces Cayenne. Pierwsze egzemplarze nowego auta opuszczą linię produkcyjną w Lipsku w 2013 roku. Do tego momentu zakład w Saksonii będzie rozbudowywany tak, aby powstała tam w pełni rozwinięta fabryka produkująca auta (z montażownią i lakiernią). Inwestycja o wartości 500 milionów euro będzie jedną z największych w historii koncernu Porsche. Samochód wygląda na nieco dłuższy i większy od cayenne, ale jednocześnie niższy. Z całą pewnością może przypominać tygrysa na polowaniu. Przyciągać mogą też duże koła, jednak z ostatecznym werdyktem wstrzymamy się do momentu oficjalnej prezentacji samochodu.

Co kryje nazwa

Nazwy kolejnych modeli Porsche opisują specyficzne cechy każdego z aut i bezpośrednio się do nich odnoszą. Boxster to połączenie silnika w układzie bokser oraz słowa „roadster”. Cayenne to ostrość. Cayman jest zwinny, a Panamera to coś więcej niż Gran Turismo, to auto zdolne wygrywać długodystansowe wyścigi Carrera Panamericana.