Luksus w terenie

Wiosną tego roku Audi wprowadzi do sprzedaży uterenowioną odmianę swojej flagowej limuzyny A6.

a4

Audi A6 Allroad mierzy prawie 5 metrów długości, 2 szerokości i jest prawdziwym monstrum na kołach. W porównaniu do seryjnego modelu wysokość prześwitu zwiększyła się o 6 cm. Allroad charakteryzuje się czarnymi listwami na nadkolach i zderzakach, przeprojektowanym grillem oraz aluminiowymi panelami ochronnymi. Podobnie jest wewnątrz, gdzie dominuje czerń, przeplatana aluminiowymi wstawkami.

Ogromny, ale ekonomiczny

Pod maską nowego Allroad’a znajdzie się jeden z czterech wariantów sześciocylindrowej jednostki – trzy diesle i jeden silnik benzynowy. Ten ostatni, 3.0 TFSI, generuje 310 KM. Wśród diesli dostępne będą następujące warianty: trzylitrowy TDI o mocy 204 KM, 245 KM lub 313 KM. Najoszczędniejszym silnikiem ma być najsłabszy diesel, który spalać ma w granicach 6,1 l/100 km. Tak niskie spalanie ma być możliwe do uzyskania dzięki znacznemu odchudzeniu auta. Nowy Allroad ‘schudł’ aż o 70 kg, a wszystko dzięki karoserii, w 20% wykonanej z aluminium.

Wnętrze ‘A-szóstki’ Allroad charakteryzować będzie luksusowe wyposażenie. Na pokładzie znajdzie się miejsce m.in. na system audio Bang&Olufsen, łącze internetowe oraz system Park Assist 360, monitorujący całą przestrzeń dookoła samochodu za pomocą 4 kamer.

a2

a3