Lifting francuskich maluchów

Koncern PSA zaprezentował zdjęcia odświeżonych modeli swoich najmniejszych przedstawicieli – Peugeota 107 i Citroena C1.

c11

Oba modele produkowane są w mieście Kolin na terenie Czech i po po raz pierwszy w 2005 roku. ‘107-ka’ zastąpiła wysłużony już model 106, zaś C1 pojawił się jako następca modelu Saxo. W 2008 roku koncern zaprezentował drobny lifting swoich maluchów, a teraz samochody te przeszły kolejne zmiany, mające na celu odświeżenie ich wizerunku.

Uśmiecha się?

Największe modyfikacje zaszły w przednich częściach obu samochodów. Inny kształty zyskały reflektory – te w Citroenie są bardziej ‘jajowate’. W obu pojazdach pojawił się modny ostatnio pas diod LED do jazdy dziennej. W przypadku Peugeota umiejscowiony jest on wyżej, a także w linii poziomej. W Citroenie zaś – pionowo.

Poprzez charakterystyczny układ przedniego pasa ‘107-ka’ wydaje się do nas uśmiechać, przez jest bardziej przyjazna od ‘C-jedynki’. Z drugiej strony, to u Citroena możemy znaleźć więcej okrągłych elementów, co także ma swój urok. Tak czy siak, na oba modele patrzy się z przyjemnością – aż chce się zasiąść za kierownicą.

Wewnętrzne udogodnienia

Wsiądźmy zatem do środka, gdzie pojawi się kilka udogodnień i nowoczesnych rozwiązań, m.in. system audio z USB i systemem Bluetooth. Projektanci zmienili także kierownicę oraz niektóre elementy deski rozdzielczej. Oba modele napędzanę będą trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1 litra i mocy 68 KM i 93 Nm momentu obrotowego.

Z niecierpliwością oczekujemy, kiedy cała trójka pojawi się w salonach. Najprawdopodobniej będzie to już w lutym bądź marcu.

peygeot2

c12

c13