Lexus producentem filmowym?

Przy nieocenionej współpracy Harveya Weinsteina, Lexus zrealizował wyjątkowy projekt – produkcję 5 filmów krótkometrażowych pod wspólnym tytułem „Życie jest niesamowite”. 19 maja 2013 r. obie firmy były też gospodarzami światowej premiery tego cyklu podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

Premierę filmów poprzedził panel dyskusyjny z udziałem znanych producentów i reżyserów (Tim Burton, Ryan Coogler, Harley Wienstein), mediów i twórców filmów serii „Zycie jest niesamowite” oraz Dyrektora Lexus Europe – Paul’a Van der Burgh’a. W hotelu Majestic – twórcy: Justin Tipping (Swimming In Air), Cristina Molino (Beyond Memories), Campbell Hopper (Echoes), Chan Chung Ki (Pupil) i Mitsuyo Miyazaki (A Better Tomorrow) przedstawili swoje wizje jakie stoją za określeniem „Życie jest niesamowite”, emocjonalne inspiracje i wpływy współczesnej technologii z jakimi mają do czynienia w swoich częściach świata. Mówiąc o debiutach filmowych Harvey Weinstein skomentował: “ Po sukcesie filmu Buntownik Z Wyboru Matt Damon i Ben Affleck rozpoczęli realizację projektu Green Light, dzięki któremu zostały odkryte największe filmowe talenty naszych czasów. To najlepsza droga.”

Premiera serii „Życie jest Niesamowite” odbyła się w Sali Olimpia. Zaproszono ok. 250 osób ze świata filmu, mediów; na czerwonym dywanie można było zobaczyć m.in. takie gwiazdy jak Zoe Saldana i Clive Owen. Widzowie mieli okazję obejrzeć jeden po drugim wszystkie pięć, zrealizowanych przez Lexusa oraz Harveya Weinsteina i Davida Glassera z The Weinstein Company, unikalnych wizji z serii „Życie jest niesamowite”.

Aby uczcić sukces i uhonorować znaczenie powstającego globalnego znaczenia projektu serii filmów krótkometrażowych Lexusa, Weinstein Company i Lexus zorganizowały wyjątkowe party w Baoli Beach.

Filmy będzie można obejrzeć od 28 maja 2013 na www.lexusshortfilms.com

Filmy serii „Życie jest niesamowite”

BEYOND MEMORIES – reżyser Cristina Molino – Hiszpania, jej pierwszy film VAS E? (Wyjeżdżasz?) został nagrodzony w piętnastu festiwalach, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

Beyond Memories opowiada historię Sophie, młodej kobiety, która uważa, że aby móc normalnie egzystować, trzeba zapominać o tym co było. Pewnego dnia uświadamia sobie jednak, że nie jest to możliwe.

ECHOES – film zrealizowany przez studio Special Problems – interdyscyplinarne studio prowadzone przez dyrektorów Campbell Hooper i Joel Kefali. Ich wyjątkowa wrażliwość wizualna i praktyczne podejście we wszystkich obszarach swoich produkcji pozwoliło zdobyć wiele nagród i stworzyło duże zapotrzebowanie na ich umiejętności.

Echoes to pięć opowieści pojedynczych osób, które powstają na kanwie prowadzonych przez komika o trzeciej nad ranem rozważań na temat miłości i życia.

SWIMMING IN AIR – reżyser Justin Tipping. Niedawny absolwent Konserwatorium Amerykańskiego Instytutu Filmowego (AFI), Justin jest laureatem prestiżowych nagród Franklin J. Schaffner Fellow Award I Richard P. Rogers Spirit of Excellence.
“Pływając w powietrzu” – Victor, choć jeszcze młody, wie co to jest miłość. Chcąc zaimponować Emily – dziewczynie jego marzeń – ryzykuje zdrowiem i życiem w imię miłości.

PUPIL – reżyser Chan Ki Chung. Wielokrotnie nagradzany reżyser z Hongkongu, jego film dokumentalny „Dragon Inn: Hideout w Temple Street” został oficjalnie pokazany podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych. Został również uhonorowany jako Hors Concours Selecftion podczas 27. telewizyjnych nagród Banff World Awards.
Uczeń opowiada historię dwóch artystów, którzy po traumatycznym wydarzeniu zmieniają diametralnie swój stosunek do życia kwestionując ich pasję do sztuki, co pozwala im zobaczyć świat z nowej, niesamowitej perspektywy.

A BETTER TOMORROW – reżyser Mitsuyo Miyazaki. Jej reżyserski debiut TSUYAKO pokazywany na ponad 60 festiwalach filmowych na całym świecie, zdobył 38 nagród, w tym nagrodę DGA dla najlepszej kobiety-studentki wydziału reżyserii oraz nagrodę Jury Akademii Filmowej kwalifikującej filmy do oscarowych nagród.

Dwie sieroty, Shin i Myra, dotknięte niedoborem wody i podążający w ich ślady ojciec naukowiec, który chce opracować technologie mogące zmienić bieg czasu i uzdrowić ziemię. Jednak ciemne siły są zdolne do błędnego aktywowania urządzeń, uwolnienia tajemniczych mocy i podróży do innego świata.