Land Rover Freelander po zmianach

Ofensywy Land Rovera ciąg dalszy. Pora na model Freelander, który poddano kilku modyfikacjom.

land-rover-freelander-2-2

Zmiany obejmują przede wszystkim bardziej sportowy wygląd i poszerzoną ofertę wyposażenia. Jeśli chodzi o zewnętrzny design, projektanci nadali Freelanderowi bardziej sportowy i zdecydowany wygląd, głównie dzięki przednim i tylnym reflektorom wykorzystującym technologię LED. Z przodu pojawiły się ponadto jasne wykończenia, a detale otoczenia przedniego grilla są spójne w kolorystyce z wywietrznikami i zderzakami. Gama lakierów została rozszerzona o trzy nowe kolory: Aintree Green, Havana i Mauritius Blue, a w opcjach standardowego wyposażenia pojawiły się nowe wzory 17-calowych felg z lekkich stopów.

Jeśli chodzi o wnętrze, całkowitej zmianie uległa konsola środkowa oraz ekrany. Zestaw wskaźników obsługuje obecnie 5-calowy ekran dotykowy, a zaktualizowany 7-calowy monitor centralny umożliwia sterowanie dotykowe.

Z innych nowości warto wymienić m.in. nowy hamulec parkingowy, dopasowujący siłę hamowania do spadku zbocza i temperatury hamulców, system poleceń głosowych ze wskazówkami wizualnymi „Powiedz co widzisz”, system pasywnego startu, zastępujący dokowanie kluczyka, który pozwala uruchomić silnik, jeśli kluczyk jest w samochodzie i tylną kamerę z dodatkową funkcją „Hitch Assist”, obrazującą pozycję haka holowniczego.

land-rover-freelander-2-3

land-rover-freelander-2-4

land-rover-freelander-2-5

land-rover-freelander-2-6

land-rover-freelander-2-7

land-rover-freelander-2-8

land-rover-freelander-2

land-rover-freelander2