Coupe Aquila – rosyjskie marzenie

Aquila, to sportowe, czterodrzwiowe coupe, które jest dosłownie rozchwytywane przez Rosjan. Produkcją auta zajęła się rosyjska firma TagAZ. Aquila ma atrakcyjny wygląd i kusi klientów, czego dowodem jest ponad 1000 zamówień złożonych jeszcze zanim auto trafiło na linie montażowe. 

Ciekawostką jest, że o rosyjskiej nowości z uznaniem piszą zagraniczne media. Standardowe wyposażenie Aquili to m.in. ABS, wspomaganie kierownicy, klimatyzacja, system audio, elektryczny hamulec postojowy oraz przednie poduszki powietrzne.

aquilla-2

aquilla-6

TagAZ Aquila jest wyposażony w 5-stopniową manualną skrzynią biegów, silnik o pojemności 1,6 L i mocy 107 KM. Jest to – nomen omen – najsłabsza strona nowego modelu. Na szczęście firma przewidziała potężniejszą wersję o mocy 150 KM, która powinna zadowolić bardziej wybrednych klientów.

Cena nowego egzemplarza jest bardzo atrakcyjna, bo wynosi około 40 tys. zł. Jednak jeśli ktoś z Was myśli o sprawieniu sobie takiego miłego prezentu, to informujemy, że wprowadzenie go do Europy jak na razie nie jest planowane. Główną przyczyną są obowiązujące w krajach UE standardy bezpieczeństwa, których rosyjskie coupe niestety nie spełnia. Ewentualne modyfikacje poprawiające bezpieczeństwo, znacznie zwiększyłyby to jego cenę.

aquilla-3

aquilla-4

aquilla-5

aquilla-7

aquilla-8

aquilla-9