Lancia na festiwalu w Wenecji

Już siódmy rok z rzędu Lancia będzie głównym sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Festiwal odbędzie się w dniach od 29 sierpnia do 8 września 2012 r. Lancia jako główny partner dostarczy organizatorom flotę samochodów złożoną z nowych Lancii Thema. Przypomnijmy, że model ten miał swój debiut podczas ostatniej edycji Festiwalu jako Oficjalny Samochód, „towarzyszący” VIPom i gwiazdom filmowym na „czerwonym dywanie”. W roli ekskluzywnego oficjalnego samochodu Festiwalu wystąpi również nowa Lancia – Flavia.

W tym roku podczas festiwalu powróci Lancia Café, a więc przyjazne miejsce do spotkań z artystami, producentami i mediami oraz do przeprowadzania wywiadów w cztery oczy z reżyserami i aktorami. To zamknięte, klimatyzowane miejsce o powierzchni około 700 metrów kwadratowych, znajdujące się w pobliżu basenu weneckiego hotelu Excelsior od strony morza. Ttam także odbędą się imprezy i spotkania organizowane włoską markę, jak również przez wytwórnie filmowe, wiodące magazyny oraz instytucje związane z kinem.

Lancia od dłuższego czasu mocno związana jest ze światem kina. Jej samochody występują w filmach, zarówno starszych, jak „Sprawcy nieznani” z roku 1958, „Fanfaron” z roku 1962, „Kobieta i mężczyzna” z roku 1966, „Głęboka czerwień” z roku 1975 i „Za skórę gliny” z roku 1981 jak i nowych, jak „To Rome With Love” Woody’ego Allena. Od kilku lat obecna jest także na ważnych festiwalach filmowych.