Kto jest lepszym kierowcą?

Serwis z konkursami Dotankuj.pl zapytał kilkuset swoich użytkowników o to, kto jest lepszym kierowcą – kobieta, czy mężczyzna. Wyniki nie są tak oczywiste, jakby się mogło wydawać.

Jak kierujemy

Coraz więcej kobiet spotkać można nie tylko za kierownicą samochodów osobowych, ale również w autobusach czy ciężarówkach. Ten do niedawna wyłącznie męski zawód z każdym rokiem szerzej otwiera się na przedstawicielki płci pięknej, które z prowadzeniem samochodu radzą sobie lepiej i pewniej.

Serwis Dotankuj.pl, który organizuje konkursy dla użytkowników, gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody dla kierowców, przy okazji jednej z zabaw spytał użytkowników o to, kto jest lepszym kierowcą.

Z danych tych wynika, że tylko nieco ponad 60% osób uważa, iż lepszymi kierowcami są mężczyźni. Na kobiety postawiło ponad 39% użytkowników. Co ciekawe, „tylko” niecałe 75% mężczyzn uważa, że są lepszymi kierowcami, niż kobiety, a pozostałe 25% oddaje im palmę pierwszeństwa.

Dlaczego? Jedna z użytkowniczek Dotankuj.pl tak uzasadnia odpowiedź:
To mężczyzna lepiej prowadzi samochód, ponieważ jako kobieta z doświadczenia wiem, że mężczyźni szybciej reagują na groźne sytuacje za kierownicą i jeżdżą dużo pewniej.

kto-lepiej-jezdzi

Mężczyźni lepsi, ale… 

Wśród panów też nie brakuje również opinii, że to kobiety lepiej prowadzą auta – Kobieta jest lepszym kierowcą. Mężczyzn czasem ponosi brawura. Zresztą potwierdzają to statystyki dotyczące wypadków – kobiety przeważnie mają niegroźne stłuczki, w poważnych wypadkach zaś prawie zawsze uczestniczą mężczyźni  – napisał jeden z użytkowników serwisu Dotankuj.pl.

Z wyników badań serwisu Dotankuj.pl wynika, że mężczyźni lepiej prowadzą auta, choć wynik ogólny nie jest jednoznaczny. Stosunek 60:40 wskazuje, że różnice w umiejętnościach prowadzenia auta pomiędzy facetami a kobietami powoli się zacierają i to kobiety coraz częściej i z coraz większym powodzeniem wcielają się w rolę kierowców. Kwestią czasu pozostaje więc, że to one będą stanowić większość dobrych kierowców na naszych drogach.

Dane zawarte w artykule pochodzą z serwisu Dotankuj.pl, a badanie zostało wykonane na próbie kilkuset osób, które wzięły udział w jednym z konkursów organizowanym w serwisie. Dotankuj.pl to miejsce, w którym niemal codziennie masz możliwość wygrania bardzo atrakcyjnych nagród, od bonów na paliwo za 100zł poprzez nagrody rzeczowe jak CB radia po darmowe paliwo o wartości 1500zł kończąc. Od marca b.r. rozdaliśmy już nagrody o łącznej wartości przekraczającej 18 tysięcy złotych, więc jeśli jeździsz na co dzień samochodem, zarejestruj się w Dotankuj.pl i też odbierz nawet roczny zapas paliwa do swojego auta.

Fot: sxc.hu