Koniec Maybacha?

0

Prawdopodobnie już niedługo Mercedes zdecyduje się zakończyć sprzedaż luksusowych limuzyn spod znaku Maybacha. Powód? Fatalne wyniki sprzedaży.

maybach2

O przyszłość marki Maybach mówiło się już od dłuższego czasu. Ostatecznie zdecydowano się zrezygnować z produkowania następcy tego modelu. Przez pewien czas mówiło się o współpracy z Aston Martinem, która miała uratować luksusową markę, ten pomysł jednak także upadł. Maybach ma zostać wycofany ze sprzedaży w 2013 roku.

Zdecydowaliśmy, że lepiej będzie zrezygnować z Maybacha niż brnąć w niepewną przyszłość z marką, która niestety nie spełniła naszych oczekiwań – powiedział prezes Daimlera Dieter Zetsche. – Prawdopodobnie będziemy się starali w jakiś sposób wypełnić lukę po Maybachu, prawdopodobnie następną generacją S-Klasy, która będzie oferowana w trzech długościach rozstawu kół, z najbogatszą wersją S 600 Pullman włącznie.

W przyszłym roku Maybach obchodziłby jubileusz, bowiem marka pojawiła się na rynku w 2002 roku. Od początku dostępne były dwie długości modelu – 57 i 62. Nazwy te wywodziły się od długości nadwozia, wynoszącymi odpowiednio 5,73 m i 6,17 m. Sprzedaż modelu pozostawiała wiele do życzenia. Nigdy nie udało się osiągnąć planów sprzedażowych. W najlepszym roku 2003 nabywców znalazło ok. 600 aut. W zeszłym roku nie udało się sprzedać nawet 200 aut. Tymczasem Rolls-Royce rozdysponował ponad 2 700 aut, a Bentley – 5 100.

maybach3

maybach4

maybach5