Jubileuszowe modele z okazji 150-lecia Opla

0

Z okazji 150-lecia powstania firmy Adam Opel AG na polskim rynku pojawi się kilka modeli jubileuszowych. Sprawdź, czym będą się wyróżniały.

Rok 2012 to szczególny okres dla Opla. 150 lat temu, w roku 1862, Adam Opel założył firmę w mieście Rüsselsheim, w Kraju Związkowym Hesji, która w przyszłości miała stać się jednym z największych producentów samochodów w Europie. Z tej okazji Opel wprowadza na rynek kilka urodzinowych edycji swoich modeli.

W skład urodzinowej kolekcji wchodzą modele Corsa, Meriva oraz Astra – wszystkie oczywiście pod nazwą „Opel Edition 150”. Samochody te cechują się m.in. atrakcyjną stylistyką i dodatkowym wyposażeniem podnoszącym komfort. Corsa i Meriva wyposażone zostały m.in. w 16-calowe aluminiowe felgi, wyjątkową tapicerkę i specjalne nakładki na progi. Na pokładzie Corsy zainstalowano ponadto boczne poduszki. Meriva natomiast z okazji jubileuszu otrzymała przedni podłokietnik instalowany w szyny Flex Rail oraz przyciemniane boczne i tylne szyby.

Astrę ponadto wyposażono w 17-calowe felgi strukturalne, komputer pokładowy, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, a także czujniki parkowania z przodu i z tyłu i radio z 7 głośnikami oraz pakiet foteli komfort 1.

Samochody pozostaną w ofercie do końca roku. Ceny rozpoczynają się od 44.250 zł za model Corsa „Opel Edition 150”.