Jest parking dla pań!

Poznańska Galeria Malta jako pierwsza w kraju wprowadziła na jeden z poziomów swojego parkingu miejsca dla pań. Podobne parkingi cieszą się dużym uznaniem w wielu metropoliach na całym świecie: m.in. w Niemczech, Korei, czy Chinach.

Jako pierwsze w Polsce poznanianki mogą korzystać z parkingu dla Pań w Galerii Malta, największego centrum handlowo-rozrywkowego w zachodniej Polsce. Od środy 24 marca licząca 200 miejsc strefa parkingowa na najniższym poziomie parkingu została specjalnie zadedykowana wszystkim zmotoryzowanym paniom.

„Nasze klientki często parkują na najniższym poziomie parkingu. Chcąc wyjść im na przeciw i skrócić czas na zalezienie wolnego miejsca postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe oznakowanie „Parking dla Pań”.- wyjaśnia Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.

„Specjalnie wyznaczone strefy parkowania dla kobiet to rozwiązanie z powodzeniem stosowane na całym świecie. W miastach powyżej 25 tysięcy mieszkańców wszędzie znajdują się parkingi dla kobiet. Niedawno w mediach było głośno o parkingu dla kobiet w prowincji Hebei w północno-wschodnich Chinach, który został cały pomalowany na różowo. W Niemczech na miejsca dla Pań obowiązuje już nawet płatny abonament – mówi Beata Szozda, redaktor naczelna autopolki.pl: pierwszego polskiego portalu motoryzacyjnego dla kobiet.

Galeria przygotowała również miejsca dla rodzin. Są usytuowane w lokalizacjach, w których łatwiej można zaparkować większym, rodzinnym samochodem. Standardowo na terenie Galerii znajdują się specjalnie oznakowane miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo osoby nie posiadające własnego wózka inwalidzkiego mogą liczyć na pomoc Galerii. Dzwoniąc pod numer 61-658-10-11 mogą uzyskać pomoc pracownika Galerii lub skorzystać z wózka inwalidzkiego.

„Jako właściciel i operator największego wielopoziomowego parkingu w Poznaniu na ponad 1800 miejsc parkingowych czujemy się zobowiązani do przeprowadzenia działań, które po pierwsze znacznie ułatwią korzystanie z naszego parkingu, a po drugie przyczynią się do zwiększenia świadomości kierowców w zakresie kultury parkingowej.” – mówi Tomasz Wojsz.