Jak dojechać na Euro?

Jak-dojechac-na-euro

Zaczęło się! W ostatnich dniach niemal codziennie ogłaszane były otwarcia kolejnych odcinków dróg i autostrad. Jak się w tym wszystkich połapać? Jak poruszać się w czasie EURO 2012?

Jak-dojechac-na-euro  

Zmian w infrastrukturze drogowej i organizacji ruchu doświadczamy już od wielu tygodni. Czy mamy szanse na sprawną komunikację podczas Euro?

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju wiele głównych ulic w miastach organizujących mecze będzie zamkniętych. Utrudnień w ruchu mogą się również spodziewać mieszkańcy osiedli znajdujących się w pobliżu stadionów i Stref Kibica. Zmiany w sieci dróg krajowych i międzynarodowych są na tyle duże, że większość posiadanych przez nas atlasów samochodowych jest już bezużyteczna. Na szczęście serwis Targeo.pl we współpracy z GDDKiA oraz spółką PL2012 udostępniają nam aktualizowaną kilka razy dziennie mapę rekomendowanych tras pomiędzy miastami-gospodarzami turnieju.

Mapa zawiera ponad 1000 km dróg, które albo zostały już oddane do użytku w związku z Euro, albo zostaną oddane w najbliższych dniach lub wkrótce po Euro. Mapa ma na celu zapoznanie kibiców ze zmianami w organizacji ruchu oraz trasami rekomendowanymi, które na bieżąco będzie można sprawdzać na mapach Targeo.pl.

Dzięki danym z systemu Targeo/AutoMapa Traffic mamy dokładne informacje kiedy na nowym odcinku drogi pojawia się ruch pojazdów i możemy natychmiast udostępniać ten odcinek na naszych mapach, często jeszcze przed oficjalnym komunikatem dla mediów – podkreśla Rafał Mikołajczak, prezes firmy Indigo, prowadzącej serwis Targeo.pl.