Hot Wheels czy Hot Heels?

0

Kolekcje butów w tegorocznym sezonie wiosennym były w dużej mierze inspirowane ostentacyjnymi samochodami typu hot wheels z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Emanujący seksapilem legendarny Chevrolet Bel Air stanowił inspirację dla letnich kolekcji ubrań i obuwia we Włoszech oraz w innych częściach świata. Dziś wszyscy wiedzą, że z połączenia świata mody ze światem motoryzacji powstają zaskakujące konstrukcje. Styl drugiego modelu – butów niezbyt modnych, ale dość praktycznych butów również był inspirowany technologiami motoryzacyjnymi. Po latach spędzonych na badaniu podejścia ludzi do obuwia, Andrea Silvuni, włoski pisarz i analityk projektów butów twierdzi, że równie łatwo określić charakter człowieka na podstawie butów, które nosi, jak i na podstawie samochodu, którym jeździ.

Podobnie, jak Chevrolet Bel Air świadczył o luksusie i wewnętrznej sile kierowcy, tak designerskie szpilki włoskiego projektanta wyzwalają w ludziach wewnętrzną moc i zdradzają ich osobowość. Niezależnie od typu butów, ich wybór zawsze odzwierciedla nasz nastrój i naszą postawę życiową – twierdzi.

Dynamiczny duet

Każdy but i każdy samochód zdradza sekrety osobowości człowieka i zapewnia wgląd w jego nastrój. Kolor, styl i inne detale stylistyczne samochodów i butów mogą wiele powiedzieć o właścicielu. Samochody miejskie, takie jak Chevrolet Spark, są inspirowane wieloma elementami, poczynając od klapków typu „japonki”, a kończąc na motocyklach, natomiast osoby, które nimi jeżdżą są niekonwencjonalne i zawsze otwarte na nowe wyzwania i przygody.

Chevrolet i Andrea Silvuni nakreślili cechy języka stylistycznego samochodów i butów, które odzwierciedlają osobowość właściciela:

Japonki

Otwarty projekt, podkreślony mocno zaznaczonymi, prostymi liniami bocznymi.

Samochód: miejski Chevrolet Spark

Profil właściciela: Niefrasobliwy, nietradycyjny. Lubi przeciwstawiać się konwencjom i jest otwarty na nowe doświadczenia. Nigdy nie wie, co będzie jutro, ale chce, aby wszystko w życiu sprawiało mu przyjemności i było funkcjonalne.

Baletki

Agresywny przód, kompaktowe panele nadwozia oraz wznosząca się lina boczna.

Samochód: Chevrolet Aveo

Profil właściciela: Czuje się komfortowo w każdej sytuacji; dobry, godny zaufania, miły i taktowny. Typowy klasycysta – woli, aby jego życie i towarzystwo były poukładane.

Koturny/platformy

Wklęsłe linie boczne, krótki zwis z tyłu i dynamiczna sylwetka.

Samochód: Chevrolet Cruze

Profil właściciela: Stylowy, kompetentny, proponujący logiczne rozwiązania każdego problemu. Preferujący wyłącznie związki z przyszłością. Ceni niezawodność i zaufanie. Dusza towarzystwa.

Półbut

Ekspresyjny design i szeroka, atletyczna sylwetka.

Samochód: Chevrolet Malibu

Profil właściciela: Konserwatywny, godny zaufania i opanowany w stresujących sytuacjach. Ambitna, stylowa i mądra osoba, a jednocześnie wyrafinowana i przywiązująca uwagę do szczegółów, świadoma sukcesu.

Klapki/sandały

Odważna stylistyka z wklęsłymi powierzchniami i wznoszącą sie linią boczną, nawiązująca do aut typu crossover

Samochód: Chevrolet Orlando

Profil właściciela: Bezkonfliktowa osoba, która twardo stąpa po ziemi w życiu codziennym, w głębi duszy duże dziecko.

Trekkingowe

Dynamicznie wyprofilowana atletyczna sylwetka o ostrych kształtach, podkreślających sportowy charakter, wznosząca się linia boczna.

Samochód: SUV Chevrolet Captiva

Profil właściciela: Wysportowany, asertywny, elastyczny, bystry, urodzony przywódca. Czerpie siłę z realizacji wyznaczonych zadań.

Wysokie szpilki

Niski pas przedni w kształcie litery „V” oraz agresywna sylwetka gotowa do „skoku”

Samochód: sportowe modele Camaro lub Corvette

Profil właściciela: Seksowny, pewny siebie, o dzikiej naturze. Świadomy swojego dużego uroku osobistego.

Który z nich wybierasz?