Honda Accord po zmianach


Na amerykański rynek wchodzi odmłodzona Honda Accord. Jej premiera odbyła się podczas specjalnej ceremonii zorganizowanej w Dolnie Krzemowej.

Przeprojektowany model japońskiej firmy wyróżnia się elegancką osłoną chłodnicy, nowoczesnymi reflektorami oraz nowymi lampami przeciwmgielnymi z diodami LED. Z tyłu widać nowe lampy zespolone oraz agresywny zderzak.

Nowością w Accordzie 2016 jest 7-calowy ekran z oprogramowaniem obsługującym systemy Apple CarPlay i Android Auto. Należy również wspomnieć o możliwości zainstalowania na pokładzie radia satelitarnego SiriusXM. Ponadto, wyposażenie obejmuje tylną kanapę składaną w proporcji 60:40, podgrzewane fotele, czujniki parkowania z przodu i z tyłu czy automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu.

Nabywcy otrzymają również pakiet systemów bezpieczeństwa pod nazwą Honda Sensing. W jego skład wchodzi m.in. adaptacyjny tempomat, układ utrzymywania auta na pasie ruchu oraz system ograniczający skutki kolizji.

Pod maską modeli sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych będzie mógł pracować czterocylindrowy silnik benzynowy 2,4 litra – połączony z przekładnią CVT lub 6-biegową skrzynią manualną – lub silnik V6 o pojemności 3,5 litra, współpracujący z 6-biegowym automatem lub „manualem” o tej samej liczbie przełożeń.

Sprzedaż Hondy Accord 2016 ruszy w Stanach Zjednoczonych w sierpniu tego roku.

Źródło: Honda