Gortat dostał nowe Porsche

Najsłynniejszy polski koszykarz, zawodnik Washington Wizards, zasłużył na nowe Porsche Panamera GTS, które odbierze 25 czerwca podczas wizyty w Polsce.

W związku z zakończeniem sezonu NBA 2014/2015 Marcin Gortat może w końcu nacieszyć się swoim nowym samochodem sportowym. Będzie to również dobra okazja do promocji marki, jako że Gortat już od 2013 roku jest ambasadorem Porsche w Polsce.

„Panamera to mój ulubiony model Porsche. Łączy w sobie zarówno elegancję jak i sportową naturę – szczególnie w wydaniu GTS. Możliwość prowadzenia Porsche jest spełnieniem moich marzeń. Zasiadając za kierownicą maszyny, która ma takie osiągi czuję emocje porównywalne z tymi, które towarzyszą mi na parkiecie,” – mówi Marcin Gortat, center Washington Wizards, jedyny Polak w NBA.

Egzemplarz przekazany Gortatowi został wyposażony w wyczynowe hamulce kompozytowo-ceramiczne Porsche Ceramic Composite Brake oraz adaptacyjny tempomat z Porsche Active Safe. Na pokładzie znalazło się też najwyższej klasy nagłośnienie Burmester® High-End Surround Sound. Z zewnątrz nowe Porsche Marcina Gortata wyróżniają czarne reflektory LED-owe z systemem inteligentnego oświetlenia Porsche Dynamic Light System Plus.

Do napędu Porsche Panamera GTS służy 4,8-litrowy silnik benzynowy o mocy 440 KM i maksymalnym momencie obrotowym 520 Nm. Jego maksymalna prędkość wynosi 288 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h w trybie Sport+ trwa 4,4 sekundy.

Źródło: Porsche