Gdzie ubezpieczyć swój samochód?

gdzie-ubezpieczyc-auto

Pojedynek Towarzystw Ubezpieczeniowych na reklamówki, w których reklamują się jako najtańsi ubezpieczyciele powoduje, że zaczynamy poważnie zastanawiać się nad wyborem miejsca, gdzie wykupimy polisę.

gdzie-ubezpieczyc-autoWszystko to powoduje, że co roku miliony Polaków ma podobne dylematy. Jeżeli po raz pierwszy wybieramy ubezpieczyciela – zastanawiamy się – jakiego. Jeżeli mamy już ubezpieczony samochód, to zastanawiamy się czy aby nie zmienić TU. Może gdzie indziej dostanę więcej za mniej?

Dla większości kierowców decydującym czynnikiem jest oczywiście cena. Jeżeli mówimy o ubezpieczeniu OC – ma to duże znaczenie, jeżeli jednak zastanawiamy się nad kupnem dodatkowego ubezpieczenia – to wielki błąd. Zakres ochrony dodatkowych ubezpieczeń, np. AC, zależy niestety od jego wartości. Im droższy pakiet, tym więcej możliwości będzie zawierał. Cena ubezpieczenia zależy jednak także od innych czynników, takich jak miejsce, gdzie zdecyduje my się wykupić polisę. Możemy to zrobić bezpośrednio w placówce TU, poprzez agenta lub poprzez multiagencję.

Najtaniej będzie oczywiście w placówce. Musimy się tam jednak wybrać osobiście i poświęcić swój czas. Towarzystwa preferują wysłać do nas swojego agenta, którzy jednak dysponują pewną sumą zniżek – oczywiście dla lojalnych klientów TU i kierowców jeżdżących bezszkodowo. Multiagencja jest zaś miejscem, gdzie w jednym miejscu będziemy mogli porównać nawet kilkanaście ofert różnych TU.

Od czego powinnyśmy rozpocząć poszukiwanie TU? Od porównania ofert. Zwłaszcza, kiedy po raz pierwszy poszukujemy TU, ale także wtedy, kiedy twoja dotychczasowa polisa dobiega końca. Pamiętajmy jednak, że składak zawsze ustalana jest indywidualnie, bo przecież każdy kierowca jest inny. Jednym z głównych elementów branych pod uwagę przy ustalaniu składki jest miejsce zamieszkania. Dlaczego? Im większe miasto, tym większe ryzyko kolizji. A im więcej szkód, tym więcej pieniędzy muszą wypłacać TU.