Ford Focus wciąż na topie

Ford Focus, najlepiej sprzedający się na świecie model w 2012 roku, zachowuje wywalczoną pozycję również w pierwszym półroczu 2013 roku.

Co więcej, z analiz ilości nowo zarejestrowanych pojazdów, jakie przeprowadziła firma badawcza Polk wynika, że Ford Fiesta zajmuje pozycję czwartego najlepiej sprzedającego się modelu. Dzięki temu firma Ford jest jedyną marką, która posiada aż dwa modele na liście pięciu światowych bestsellerów.

W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba rejestracji Forda Focus wzrosła w pierwszym półroczu 2013 r. o 20 procent do 589 709 egzemplarzy. Ugruntowanie pozycji lidera sprzedaży model ten zawdzięcza w dużej mierze wysokiemu popytowi w Chinach i w innych krajach azjatyckich. W badanym okresie w Chinach zarejestrowano łącznie 202 380 egzemplarzy Forda Focus, co oznacza wzrost o 137 procent w odniesieniu do roku 2012. Chiny są więc obecnie największym globalnym rynkiem zbytu dla tego auta, odpowiadającym za jedną trzecią sprzedaży Forda Focus na całym świecie.

Entuzjastycznie o Fordzie Focus wypowiadają się również klienci z innych krajów azjatyckich. Do końca września tego roku Ford zanotował wzrost sprzedaży tego modelu o 193 procent w Indonezji, o 72 procent na Filipinach i w Wietnamie oraz o 42 procent w Tajlandii.

Ford Fiesta – kolejny bestseller

Ford Fiesta zajmuje miejsce obok Forda Focus na liście pięciu najlepiej sprzedających się samochodów na świecie, zyskując jednocześnie tytuł najchętniej kupowanego modelu segmentu B w ujęciu globalnym. W pierwszej połowie roku zarejestrowano 356 434 egzemplarze tego modelu.

Łącznie w pierwszych sześciu miesiącach tego roku zarejestrowano na całym świecie 946 143 egzemplarze niewielkich modeli Forda (Ford Fiesta i Ford Focus), co oznacza wzrost o 8 procent.

Źródło: Ford