Ford Fiesta ciągle najpopularniejszym małym samochodem Europy

Ford Fiesta to najlepiej sprzedający się mały samochód osobowy w Europie. W pierwszym kwartale 2014 roku nabywców znalazło 85639 egzemplarzy modelu.

 „Ford Fiesta stale umacnia swoją pozycję na rynku. Od dwóch lat mały Ford jest najchętniej wybieranym małym samochodem w Europie, a w pierwszym kwartale 2014 roku jego sprzedaż wzrosła o kolejne 10%”, wyjaśnia Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i obsługi serwisowej, Ford of Europe. „Wielu nabywców decyduje się na bogato wyposażone wersje wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne takie jak samochodowy system komunikacji Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance czy wielokrotnie nagradzany, litrowy silnik EcoBoost”.

Wśród wszystkich Fordów Fiesta sprzedanych w tym roku:

  • 80 procent egzemplarzy posiadało system Ford SYNC
  • 47 procent egzemplarzy zostało zamówionych w bogato wyposażonej wersji Titanium
  • 29 procent napędzanych było litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost, który został dwukrotnie nagrodzony tytułem „International Engine of the Year”

* Najnowsze dane JATO Dynamics, które oparto na informacjach zgromadzonych przez dedykowany serwis konsultingowy JATO Consult. Dane liczbowe pochodzą z 30 europejskich rynków. Więcej informacji na stronie www.jato.com.

Źródło: Ford