Focus – najbezpieczniejszy samochód rodzinny

Euro NCAP przyznała Fordowi Focus tytuł najbezpieczniejszego w swojej klasie samochodu rodzinnego w Europie.

Euro NCAP, czołowa europejska organizacja ds. bezpieczeństwa pojazdów, ogłosiła Forda Focus najbezpieczniejszym w swojej klasie samochodem rodzinnym. Kryterium wyróżnienia były wyniki testów zderzeniowych pojazdu oraz zastosowane w Focusie zaawansowane technologie z zakresu bezpieczeństwa.

5-gwiazdkowe

Ford Focus zdobył nagrodę w oparciu o maksymalną ocenę pięciu gwiazdek przyznanych przez Euro NCAP oraz cztery nagrody Euro NCAP Advanced. Jest to osiągnięcie bezprecedensowe w kategorii samochodów popularnych. Wspomniany został także nowy Ford Ranger jako najbezpieczniejszy testowany przez Euro NCAP samochód typu pickup, który jako jedyny pojazd tego rodzaju otrzymał aż pięć gwiazdek. Ford Ranger zdobył wysokie noty we wszystkich ocenianych kategoriach, w szczególności za bezpieczeństwo pieszych.

Chroni wszystkich

Fordowi Focus przyznano pięć gwiazdek na podstawie następujących ocen: bezpieczeństwa dorosłych pasażerów w wysokości 92%, bezpieczeństwa dzieci w wysokości 82%, bezpieczeństwa pieszych w wysokości 72% oraz systemu wspomagania bezpieczeństwa w wysokości 71%.

Ford Focus otrzymał nagrody Euro NCAP Advanced za następujące rozwiązania:

– Driver Alert, technologię zaprojektowaną w celu wykrywania zmęczenia kierowcy,

– Forward Alert, wykorzystującą technologię radarową w celu analizy sytuacji na drodze przed samochodem i ostrzegającą kierowcę w przypadku ryzyka kolizji,

– Active City Stop, pozwalającą zapobiegać lub łagodzić skutki wypadków przy niskich prędkościach oraz

– Lane Keeping Aid, system ostrzegający kierowców i wspomagający ich w przypadku nieumyślnego zjechania z pasa.