Felgi mówią tyle co buty

Odjechana felga to nie tylko „lans”. Fajnie się w nią wyposażyć, jeżeli ma się na to środki. Poza czysto estetycznym względami ma również inne zalety. Pozwala utrzymać lepszą przyczepność z podłożem. Odsłania koło dzięki czemu pozwala masom powietrza docierać do układu hamulcowego i go ochłodzić. Niestety, brudna zarysowana, nie robi dobrego wrażenia. Żeby „zdrowo” wyglądała trzeba o nią wyjątkowo dbać.

felgi

Przynajmniej kilka chwil w tygodniu musimy przeznaczyć na właściwą pielęgnację felg. Podobnie, jak samochód pokryte są lakierem, dlatego ich powierzchnia będzie w identycznym stopniu czuła na wszelkiego rodzaju zadrapania i zabrudzenia. Dlaczego warto o nie dbać? To proste. Bałagan w aucie na drodze możemy ukryć. Natomiast to co pozostaje na zewnątrz, nie skryje się przed wzrokiem. Porysowane i brudne felgi mówią o właścicielu tyle, co brudne buty.

Właściwa pielęgnacja

Najlepszym sposobem na bezpieczne oczyszczenie felgi jest zastosowanie się do rad producenta. Gdy nie będziemy we właściwy sposób o nie dbać mogą stracić swoją gwarancję. Dobrze jest wyposażyć się w miękką szmatkę, która nie porysuje nawierzchni. Sam kawałek materiału i woda mogą jednak nie wystarczyć do pozbycia się uporczywych zabrudzeń, które powstają w skutek osadzania się brudu na rozgrzanym metalu. Zanim zaczniemy mycie, upewnijmy się, że felga jest zimna. Gorący metal może okazać się niebezpieczny dla naszych dłoni, co więcej stosując detergent na ciepłej nawierzchni możemy same doprowadzić do powstania plam lub rys. Ważne jest też zabezpieczenie rąk rękawicami. Po długim szorowaniu i starciu z silnymi środkami chemicznymi mogą długo nie odzyskać swojego wcześniejszego wyglądu. Na rynku znajdziemy wiele środków, które będą się nam wydawać odpowiednie do pielęgnacji. Przy ich wyborze powinnyśmy pamiętać, żeby nie zawierały silnych kwasów. Dzięki preparatom o dużej zawartości kwasu co prawda pozbędziemy się uporczywych zabrudzeń, ale nie tylko. Bardzo prawdopodobne, że zarysujemy lakier na feldze lub ją odbarwimy. Podobne efekty mogą spowodować myjki ciśnieniowe. Warto poświęcić czas na pielęgnację felg. Dobrze odczyszczone i nawoskowane będą mniej się brudzić i przede wszystkim stylowo wyglądać.