Elektryczny rower Opla

0

Gdy korzystanie z samochodu jest ograniczone lub niemożliwe proponujemy przesiąść się na RAD e. To stylowy i przyjazny dla środowiska elektryczny rower od Opla.

o2

Opel przewiduje, że e-rowery będą odgrywać coraz większą rolę w zintegrowanych koncepcjach transportu miejskiego przyszłości. Można się też domyślać, że RAD e skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców miast.

Dodatkowe wsparcie

Rower powstał w oparciu o design Opla i zawiera elementy stylistyczne o kształcie przypominającym bumerang. Nazwę zaś zainspirowano niemieckim słowem „Rad”, które oznacza „rower” i „koło”. RAD e to koncepcyjny rower elektryczny. Zamiast niekonwencjonalnych materiałów lekkich projektanci Opla wybrali ramę tłoczoną ze stali, która również jest lekka, wytrzymała, elastyczna i łatwa do wykonania. Układ napędowy oparty jest na silniku elektrycznym o mocy 250 W i na akumulatorze litowo-jonowym, który można w pełni naładować w ciągu maksymalnie 2,5 godzin. Elektryczny rower można także transportować przy użyciu wyjątkowego dla Opla systemu do przewożenia rowerów FlexFix, a akumulator można ładować w trakcie jazdy. Silnik wspomaga rowerzystę w trakcie pedałowania. Przy średniej prędkości wynoszącej 20 km na godzinę i w zależności od wspomagania elektrycznego i terenu, rower elektryczny osiąga zasięg wspomagany energią elektryczną, który wynosi od 60 do 145 km.