Elektryczny Mercedes w klasie aut kompaktowych

b-klasa-electric1

Elektryczna Klasa B ma w jak największym stopniu łączyć potrzebę codziennego komfortu z praktycznością. Jedną z cech, która w znaczny sposób wpływa na komfort codziennego użytkowania, jest modularna platforma „Energy Space”.

b-klasa-electric1

Pozwala ona na bezpieczne ulokowanie baterii, co zapewnia obniżenie środka ciężkości i pomaga w uzyskaniu tego samego poziomu przestronności, co w modelu spalinowym.

Koncepcyjna Klasa B Electric Drive zasilana jest silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW i momencie obrotowym 310 Nm. Zasięg modelu wynosi 200 km, a litowo-jonowe baterie można ładować z domowego gniazdka 230 V lub przy użyciu terminala szybkiego ładowania 400 V. Zasięg auta wynosi 200 km, przyspieszenie od 0 do 100 km/h niecałe 10 sekund, zaś prędkość maksymalna 150 km/h. Jak zapewnia producent, do przejechania 100 km wystarczy niecała godzina ładowania.

b-klasa-electric2

Modularna platforma „Energy Space” pozwala na zastosowanie różnych źródeł napędu – od silnika spalinowego, poprzez elektryczny, aż po ogniwa paliwowe. Rodzinna Klasa B z napędem elektrycznym jest niemal gotowa do produkcji, a jej rynkową premierę zaplanowano na rok 2014. W przyszłości przydomek „Electric Drive” będzie zdobił tylne klapy wszystkich elektrycznych aut Mercedes.