Elektryczny maluch Chevroleta

Chevrolet zamierza wyprodukować w pełni elektryczny model Spark EV. Maluch Chevroleta dołączy tym samym do powiększającej się gamy pojazdów elektrycznych.

W pełni elektryczna wersja modelu Spark otrzyma nazwę EV. Samochód pojawi się w sprzedaży za półtora roku, jednak tylko w ograniczonej liczbie egzemplarzy i na wybranych rynkach całego świata, w tym w Stanach Zjednoczonych.

– Spark EV oferuje klientom mieszkającym na terenach miejskich możliwość jazdy w trybie w pełni elektrycznym, na przykład podczas krótkich dojazdów do pracy – powiedział Jim Federico, główny inżynier Chevroleta ds. pojazdów elektrycznych. – Samochód jest doskonałym uzupełnieniem powiększającej się gamy aut elektrycznych naszej firmy, obejmującej model Volt o rozszerzonym zasięgu oraz Chevroleta Malibu Eco 2013 z technologią eAssist.

W stworzeniu produkcyjnej wersji modelu Spark EV pomocne będą opinie uczestników programu demonstracyjnych jazd testowych samochodami elektrycznymi Chevroleta, prowadzonego w Szanghaju (Sail EV), Korei (Cruze EV) oraz Indiach (Beat EV).

– Globalna flota samochodów demonstracyjnych Chevroleta pozwala nam poznać wymagania klientów mieszkających w aglomeracjach miejskich, związane z elektryczną mobilnością – dodał Federico. – Spark EV to kolejny krok w stronę realizacji planu Chevroleta, zakładającego zaoferowanie klientom zróżnicowanych rozwiązań, będących odpowiedzią na potrzeby z zakresu transportu i stylu życia ludzi na całym świecie.

Do zasilania Sparka EV posłużą nanofosfatowe akumulatory litowo-jonowe. Pod względem wizualnym Spark nie powinien ulec żadnym zmianom, gdyż takie nie będą potrzebne. Nie wiemy na razie nic więcej na temat napędu, mocy i innych danych technicznych. Tajemnicą pozostaje także na razie kwestia dystrybucji elektrycznego Sparka na poszczególnych rynkach, a także zasięgu, ilości oraz cen. Informacje te zostaną podane w późniejszym terminie.