Elektryczne dwa kółka?

BMW wykorzystało trwające w Londynie Igrzyska Olimpijskie do promocji przedprodukcyjnej wersji nowego, elektrycznego skutera.

bmw-c-evolution3

BMW wybrało bardzo ciekawy sposób na prezentację nowego modelu o nazwie C evolution. W czasie trwających Igrzysk Olimpijskich w Londynie zainteresowani nowym produktem mogą wypożyczać model do jazd próbnych. Wszystkie zebrane opinie są dla BMW niezwykle ważne, bowiem premiera C evolution zaplanowana jest dopiero za dwa lata.

Sercem elektrycznego skutera jest silnik o stałej mocy na poziomie 15 KM, choć, jak twierdzi producent, chwilowa, szczytowa moc może wynieść nawet 47 KM. Akumulator o pojemności 8 kwh zapewnia spory zasięg – aż 100 km. Ładowanie może odbywać się z wykorzystaniem zwykłego gniazdka prądu, a pełne ładowanie trwać ma niecałe 3 godziny – jednak tylko przy użyciu dedykowanej do tego stacji ładującej. Prędkość maksymalna C evolution to 120 km/h.

Obecnie model testowany jest w Londynie, później zaś trafi do innych metropolii. Wtedy BMW zdecyduje, co dalej. Wstępne plany obejmują wprowadzenie C evolution do sprzedaży w 2014 roku.

bmw-c-evolution2

bmw-c-evolution4

bmw-c-evolution5