Usunąć sierść

0

Choć kochamy je całym sercem są chwile, gdy mamy ich dość. Brudzą i nigdy po sobie nie sprzątają. Nasze czworonogi, bo o nich mowa, zostawiają we wnętrzu auta tony sierści, a później my musimy się tego pozbyć. Tylko jak…

Najprościej

Najprostsze metody są zawsze najlepsze. Szybki sposób na usunięcie sierści z tapicerki: potrzebna nam będzie szmatka i woda. Wilgotna szmatka działa lepiej niż sucha szczotka czy odkurzacz. Bardzo dobrze zbiera z tapicerki zarówno kocią jak i trudniejszą w usunięciu, psią sierść. Zabieg trwa kilka minut.

Najwygodniej

Właścicielkom czworonogów przyda się także klasyczna rolka do zbierania sierści z taśmą samoprzylepną – bardzo dobra do czyszczenia niedużych powierzchni. Jeśli włos chcemy usunąć z foteli, może nam w tym pomóc rękawica wykonana ze specjalnego materiału o strukturze przypominającej szorstką szczecinkę. Dwustronna rękawica dzięki specjalnej aksamitnej powłoce skutecznie zbiera włosy, a bardzo duża powierzchnia zbierająca sierść ułatwia czyszczenie. Rękawica jest dwustronna, więc może być wygodnie używana zarówno przez osoby prawo- jak i leworęczne.

Najdokładniej

Auto możemy oddać również do myjni samochodowej. Tam specjaliści dokładnie oczyszczą samochód i tapicerkę z wszystkich zabrudzeń, nie tylko sierści. Niestety niektóre rasy psów mają tak „sztywną sierść”, że nie można jej usunąć zwykłą ścierką, ani szczotką. Nawet specjaliści w myjni mogą mieć problemy z pozbyciem się sierści. – Pojechałam z samochodem do myjni i panowie poinformowali mnie, że nie podejmą się czyszczenia – twierdzi Natalia, właścicielka dalmatyńczyka. – Powiedzieli, że te włosy trzeba powyciągać pincetą, gdyż powbijały się w tapicerkę i nie da się ich usunąć odkurzaczem – dodaje.

Najbezpieczniej

Problemy z doprowadzeniem tapicerki do idealnego stanu możemy mieć szczególnie wtedy, gdy nie czyściłyśmy jej przez długi czas. Zrzucone przez psa włosy wbijają się w strukturę materiału, dlatego trudno je usunąć zwykłym odkurzaczem. W przyszłości, aby uniknąć takich problemów warto wyposażyć się w specjalną matę do samochodu. Zaczepiona na tylnim siedzeniu ochroni tapicerkę przed sierścią naszego pupila, a nam pozwoli zaoszczędzić czas.