Ekspresowe pranie

Podczas wyjazdów z dziećmi, takie sytuacje zdarzają się nierzadko. Również, gdy zabieramy w podróż naszych czworonożnych przyjaciół, którzy po deszczu wskakują na kanapę i na obiciu tworzą się niechciane, unikatowe wzory.

Nieusunięte zabrudzenia powstałe podczas wakacyjnych podróży zasychają na słońcu i mogą pozostać na tapicerce na dobre. Niektóre można usunąć decydując się na wypranie foteli w profesjonalnej myjni – koszt zabiegu – od 60-80 zł, niektóre możemy próbować usunąć same, środkami dostępnymi na rynku.

Jeszcze w sklepie

Do wyboru mamy kilka opcji. Pierwsza to produkty dostępne na niemal każdej stacji benzynowej np. K2 Tapis (700 ml za 8 zł), druga opcja to dostępne w supermarketach i drogeriach odplamiacze na sucho np. Bio Shout (150 ml za 12 zł), a trzecia to odplamiacze w kulce np. Dr.Beckmann (75 ml za 10 zł). Wszystkie produkty znajdują się w podobnym przedziale cenowym około 10 zł. Wszystkie tak samo dobrze radzą sobie ze „świeżymi” plamami. Z zaschniętymi, starszymi plamami bardzo dobrze radzą sobie: odplamiacz na sucho Bio Shout oraz preparat w płynie K2 Tapis. Przy użyciu preparatu w aerozolu (Bio schout) udało nam się usunąć kilkutygodniową plamę z musztardy i ketchupu.

Do dzieła!

Jak każdy preparat w aerozolu, przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnik. Zaplamione miejsce należy spryskać z odległości około 10 cm. Po upływie 5 do 10 minut spryskane miejsce zabarwi się na biało. Do usunięcia plamy, będziemy potrzebowały szczoteczki oraz zwykłej wody. Jeśli znajdujecie się blisko domu możecie do usunięcia plamy użyć wody z mydłem. Plamy, które powstały z masła, sosów, oleju, smaru, pudru, tuszu do rzęs, cieni do powiek czy szminki po spryskaniu preparatem najlepiej usunąć szczoteczką. Przy usuwaniu tych z kawy, mleka, lodów, czekolady oraz herbaty należy skorzystać z wody. Używając szczoteczki narobiłyśmy przy tym sporego bałaganu, wypełniając wnętrze auta białym proszkiem. Potem i tak użyłyśmy wody i pozbyłyśmy się zaschniętej plamy. Cały zabieg trwał 10 minut.

Tak jak pisałyśmy, każdy z odplamiaczy dobrze radzi sobie ze świeżymi plamami. Jeśli liczy się dla Was wydajność i stosunek jakości do ceny, dobrym rozwiązaniem będzie zakup produktu K2 Tapis o pojemności 700 ml i cenie 8 zł. Jeśli chcecie, aby preparat służył Wam także w domu i pracy, lepszym rozwiązaniem będzie spray lub roll, który bez problemu zmieści się w damskiej torebce i usunie zabrudzenia z pudru, szminki i cieni do powiek.