Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby?

Kupujesz używane auto i już czeka Cię pierwsza przeszkoda. Co prawda drobna, ale jaka nieestetyczna. Naklejka rejestracyjna, która wydaje się być oporna i nieusuwalna. Co zrobić, aby się nie rozwarstwiła i nie pozostała na przedniej szybie srebrna plama? Ewentualnie jak przenieś ją na nową szybę?

Metoda na naklejkę

naklejka rejestracyjnaMetod jest wiele. Zacznę od najprostszej i najbardziej oczywistej. Nożyk w dłoń i do dzieła.  Sposób żmudny i grozi porysowaniem szyby. Dla mniej cierpliwych polecam rozpuszczalnik lub zmywacz do paznokci, który pomoże nam w usunięcie opornej naklejki, wspomagany skrobaczką.  Nie używaj środków agresywnych, ponieważ ich niewielka ilość mogłaby zniszczyć kokpit. A teraz coś mniej ewidentnego. Otóż ostre ostrza zamień na suszarkę. Zacznij podgrzewać szybę od wewnętrznej strony. Klej stanie się miękki przez co odlepienie nie będzie już trudne. Jeżeli nie masz możliwości podłączenia sprzętu, zostaw auto na słońcu w ciepły dzień, a otrzymasz podobny efekt.

Przeklejanie

Więcej problemów będziesz mieć w sytuacji przenoszenia naklejki z jednej szyby na drugą. Niestety usuwanie jej z pierwotnego miejsca wymaga znacznej ostrożności. W takiej sytuacji najlepiej wspomóc się suszarką o czym już wcześniej wspominałam. Naklejkę przenieś od razu na nowe miejsce. Im szybciej tym lepiej. W przypadku zwlekania klej może wyschnąć.

Tekst: Angelika Rusiecka