Debiut BMW i3 Concept Coupe

0

Podczas światowej premiery BMW i3 Concept Coupe, BMW Group zaprezentowała najnowszą wersję bezemisyjnego pojazdu koncepcyjnego z segmentu ekologicznych samochodów klasy premium.

Wbrew pozorom, nie jest to odległa wizja ograniczona do desek wystawowych – auto wyjedzie na drogi już w przyszłym roku.

Projekt auta powstał zgodnie z koncepcją  „stream flow”, która zakłada dodanie bryle lekkości i poprawę właściwości aerodynamicznych: przednia szyba stromo poprowadzona daleko w głąb pokrywy silnika, łagodna linia dachu, typowe dla modeli coupe długie drzwi z oknami bez ramek.

Wnętrze jest przestronne i eleganckie. Utrzymane jest w dwukolorowej tonacji. Dodatki z drewna eukaliptusa i polerowanego aluminium. W środku znajdziemy także system informacyjno-rozrywkowy oraz układ iDrive z przyciskami umieszczonymi na konsoli centralnej.

Dzięki zastosowaniu dedykowanych seryjnym modelom BMW i funkcji innowacyjnego systemu BMW ConnectedDrive, działanie układu nawigacji oraz komunikację między pojazdem, światem zewnętrznym i smartfonem kierowcy zmodyfikowano pod kątem specyficznych wymogów e-mobilności.

Concept Coupe napędzana jest silnikiem elektrycznym, który oferuje maksymalnie 125 kW/170 KM mocy. Na jednym ładowaniu przejechać można maksymalnie do 160 kilometrów. Oprócz wersji elektrycznej, auto oferowane będzie jako hybryda typu plug-in.

Źródło: Materiały prasowe