3, 2, 1 zielone światło!

0

Będziemy wiedzieć ile czasu spędzimy na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na zielone światło. Sprawi to proste urządzenie instalowane przy sygnalizatorach świetlnych, które będzie odliczało czas.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że żaden kierowca nie lubi długiego stania na czerwonym świetle. Czasem mamy wrażenie, że spędzamy całą wieczność w oczekiwaniu. Nic tak wtedy nie wyprowadza z równowagi jak świecące się zielone światło dla pieszych, których … nie ma. Na szczęście są sposoby, żeby sobie z tym poradzić. Oczywiście, nikt jeszcze nie wymyślił metody na to, żeby w ogóle nie zatrzymywać się przed sygnalizacją, ale teraz przynajmniej dowiemy się, jak długo będzie to trwało.

Pokazała się sygnalizacja świetlna, która odlicza czas jaki będzie jeszcze świecić. Pomysł jest moim zdaniem po prostu genialny. Wystarczyło tylko umieścić kilka dodatkowych światełek, które gasną wraz z upływem czasu, a przez to informują nas o tym, kiedy czerwone zmieni się na żółte, a później zielone. Gdzie je zauważyłyśmy? Zdziwicie się! Wcale nie na targach jako koncept, ale w Zielonej Górze na jednym ze skrzyżowań.

Prosimy o więcej takich 🙂

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW Mini na basenie
Następny artykułDo walizki spakuj psa?