Danica Patrick kobieta w NASCAR – ma pole position do Daytona 500

Amerykańska gwiazda wyścigów samochodowych, Danica Patricka jeździ szybko i prawie zawsze w czołówce. Jako jedyna kobieta może poszczycić się rekordową prędkością 315 km na torze Daytona 500. Będziesz jej dziś kibicować?

Danica Patrick w wieku 10 lat rozpoczęła karierę od gokartów, zdobywając tytuł Mistrza Kraju. Jako szesnastolatka przeprowadziła się do Anglii. Tam dzięki ogromnemu talentowi otrzymała propozycję współpracy w Formule Ford i Formule Vauxhall.  W końcu każdy chciał mieć kobietę-kierowcę w zespole. Kolejne lata niosły ze sobą sukcesy, między innymi w mistrzostwach Barber Dodge Pro Series, Toyota Atlantic Championship, American Le Mans Series, Grand Prix Atlanty oraz w 24-godzinnym wyścigu na torze Deytona International Speedway. Pasmo sukcesów zostało przerwane wypadkiem w 2006, gdzie jako część ekipy Vision Racing, nie mogła wziąć udziału w wyścigu. Jednak już rok później odbija się, broniąc barw Andretti Green Racing.

Patrick może pochwalić się niesamowitymi osiągnięciami. Jako pierwsza kobieta w historii prowadziła w wyścigu w Indianapolis 500 w 2005 roku. Trzy lata później było jeszcze lepiej, bo jako pierwsza kobieta – kierowca wygrała wyścig IndyCar. Dziś na Florydzie dzięki wygranej na treningach, weźmie udział w prestiżowym wyścigu Daytona 500.