Dacią Duster za koło podbiegunowe

7 dni jazdy, około 5.000 przejechanych kilometrów, temperatury sięgające minus 40°C – tak w skrócie wyglądała wyprawa Dacią Duster za koło podbiegunowe.

Dwóch studentów z Gdańska postanowiło Dacią Duster zdobyć jeden z najdalej wysuniętych na północ przylądków Europy – Nordkapp. Trasa przejazdu obejmowała 6 krajów, 7 dni jazdy, w tym ok 5.000 km.

Szybki wypad na przylądek

Podróż rozpoczęła się 6 lutego w Gdańsku. Pierwszy etap obejmował przejazd przez Litwę i Łotwę. Drugiego dnia Duster przejechał przez Estonię i na pokładzie promu pokonał Zatokę Fińską, aby wreszcie z Helsinek ruszyć w głąb Finlandii. Na Przylądek Północny (Nordkapp) Duster wraz z dwójką gdańskich podróżników dojechał czwartego dnia podróży. Droga powrotna wiodła już inną trasą – tym razem przez Szwecję, promem do Gdyni i wreszcie do miejsca startu.

Co to za auto

Dacia Duster zadebiutowała w kwietniu 2010 r. Oferowana jest w trzech wersjach wyposażenia: Duster, Ambiance oraz Laureate i w następujących wersjach silnikowych: 1.6 105 KM 4×2 i 4×4, 1.5 dCi 110 KM 4×2 i 4×4, 1.5 dCi 90 KM 4×2 oraz 1.6 105 KM 4×2 z fabryczną instalacją LPG. Od momentu wprowadzenia na polski rynek Duster budzi duże zainteresowanie klientów, do końca stycznia bieżacego roku sprzedano około 6.000 sztuk tego modelu. Największym zainteresowaniem cieszy się najlepiej wyposażona wersja − Laureate.

d2

d3

d4