Czy to na pewno Kia?

kia

Kia GT Concept była jednym z najbardziej podziwianych konceptów na targach we Frankfurcie. Czy ten samochód wejdzie kiedyś do produkcji?

Kia kojarzy nam się raczej ze z nierzucającymi się w oczy samochodami, z nienajlepszym jakościowo wnętrzem. Choć to się ostatnio zmienia. Najnowsze Kie, w rodzaju Vengi, Sportage czy nowego Rio, to samochody naprawdę udane, na których aż miło zawiesić oko. Ale to, co marka pokazała we Frankfurcie, przeszło nasze (i nie tylko nasze) najśmielsze oczekiwania.

Kia GT to bardzo odważny koncept, który ma trafić do produkcji pod koniec 2013 roku. Czy to dobre posunięcie? Kia chce zmienić nieco postrzeganie marki, poprzez produkcję samochodu ocierającego się o segment aut luksusowych. Stawiamy dolary przeciwko orzechom, że wersja produkcyjna nie będzie tak ekstrawagancka jak koncept. Mimo wszystko, jeśli zachowa kilka detali z frankfurckiej wersji, ma szansę być równie olśniewająca.

Kia GT posiada silnik z przodu i napęd na tył. Do tej pory takie połączenie znane jest raczej z Aston Martinów czy Jaguarów. Nadwozie mierzy 4,7 m długości. Zrezygnowano z słupka B, a tylne drzwi otwierają się w kierunku przeciwnym do jazdy. Wnętrze jest równie eleganckie, co nadwozie. Każdy z pasażerów otrzyma najprawdopodobniej indywidualny fotel .